Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu zaprasza do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu informatycznego, w tym komputerów, laptopów, drukarek i oprogramowania w ramach projektu „Nauka to takie proste” - RPO WK-P 10.1.2 i "Wszechstronny absolwent z uprawnieniami zawodowymi” – RPO WK-P 10.1.3.

Uwaga ! W dniu 17.05.2018r. nastąpiła zmiana w treści Załącznika nr 1 do SIWZ (Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia). W przedmiotowym dokumencie dodana została następująca treść:

"Sprzęt informatyczny wyszczególniony w częściach zamówienia od 1 do 5 powinien spełniać poniższe wymogi: Sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany. Oprogramowanie (zarówno systemy operacyjne, jak i pakiet biurowy) musi być nowe, nieużywane i nieaktywowane wcześniej na żadnym innym urządzeniu. Ponadto powinno być w pełni legalne, ze wszystkimi atrybutami legalności przewidzianymi przez producenta oprogramowania dla fabrycznie nowej wersji produktu. Niedopuszczalne jest oprogramowanie pochodzące z rynku wtórnego, uprzednio aktywowane na innym sprzęcie komputerowym."

Uwaga ! W dniu 22.05.2018r. nastąpiła zmiana w treści Załącznika nr 1 do SIWZ (Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia). W przedmiotowym dokumencie zmienione zostały parametry projektora oraz wizualizera.

Zmienione zostały i obecnie obowiązujące są następujące parametry projektora:

  • Kontrast co najmniej: 15000:1.
  • Jasność co najmniej: 3500 ANSI lumen.

Zmienione zostały i obecnie obowiązujące są następujące parametry wizualizera:

  • Obszar skanowania w cm co najmniej: 40 x 24.

Dokumenty do pobrania:

  1. Ogłoszenie.
  2. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia wraz z załącznikami 4-5.
  3. Załącznik nr 1 do SIWZ: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia.
  4. Załącznik nr 3: Formularz.
  5. Umowa na część 1 zamówienia.
  6. Umowa na część 2 zamówienia.
  7. Umowa na część 3 zamówienia.
  8. Umowa na część 4 zamówienia.
  9. Umowa na część 5 zamówienia.
  10. Ogłoszenie - informacja z otwarcia ofert (28.05.2018r.).
  11. Informacja o unieważnieniu postępowania w zakresie części 4 (18.06.2018r.).
  12. Informacja o wyborze ofert (22.06.2018r.).

Działając na podstawie art. 38 Prawa Zamówień Publicznych zamawiający udziela odpowiedzi na pytania:

Pytanie 1: Czy Zamawiający wymaga fabrycznie nowego systemu operacyjnego,  nieużywanego oraz nieaktywowanego nigdy wcześniej na innym urządzeniu?

Odpowiedź: Oferowany przez Wykonawcę sprzęt informatyczny w zakresie wszystkich części zamówienia (1-5) powinien być fabrycznie nowy, nieużywany. Zatem dołączone do komputerów stacjonarnych oraz laptopów, systemy operacyjne powinny być nowe, nieużywane i nieaktywowane wcześniej na żadnym innym urządzeniu.

Pytanie 2: Czy Zamawiający wymaga by oprogramowanie systemowe było fabrycznie zainstalowane przez producenta komputera?

Odpowiedź: Oprogramowanie systemowe może być fabrycznie zainstalowane przez producenta komputera, lecz nie jest to warunek konieczny. Jednakże Wykonawca musi mieć na względzie pełną kompatybilność oferowanego komputera stacjonarnego i laptopa z dołączonymi do nich systemami operacyjnymi, jako że system operacyjny stanowi integralny element systemu komputerowego. System operacyjny fabrycznie zainstalowany przez producenta komputera jest optymalnie dostosowany i przetestowany pod kątem kompatybilności. W przypadku, gdy Wykonawca we własnym zakresie będzie instalował system – wówczas jest zobligowany do sprawdzenia i zachowania kompatybilności sprzętu i systemu. Wszelkie nieprawidłowości wynikające z tego tytułu będą uznane przez Zamawiającego jako niezgodność towaru z umową.

Pytanie 3: Czy Zamawiający wymaga aby oprogramowanie było dostarczone wraz ze stosownymi, oryginalnymi atrybutami legalności, na przykład z tzw. naklejkami GML (Genuine Microsoft Label) lub naklejkami COA (Certificate of Authenticity) stosowanymi przez producenta sprzętu lub inną formą uwiarygodniania oryginalności wymaganą przez producenta oprogramowania stosowną w zależności od dostarczanej wersji?

Odpowiedź: Oferowane przez Wykonawcę oprogramowanie (zarówno systemy operacyjne wchodzące w skład komputerów stacjonarnych i laptopów – część 1,2 Zamówienia , jak i oprogramowanie biurowe – część 5 Zamówienia) powinno być w pełni legalne, ze wszystkimi atrybutami legalności przewidzianymi przez producenta oprogramowania dla fabrycznie nowej wersji produktu. Niedopuszczalne jest oprogramowanie pochodzące z rynku wtórnego, uprzednio aktywowane na innym sprzęcie komputerowym.

Oferty zawierające systemy operacyjne bądź pakiety biurowe niespełniające tych wymogów zostaną odrzucone, jako niespełniające kryteriów.

Pytanie 4: Czy w momencie odbioru towaru Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury sprawdzającej legalność zainstalowanego oprogramowania? W jaki sposób będzie przebiegała ta procedura?

Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza kontrolę legalności dostarczonego oprogramowania poprzez kontakt z producentem oprogramowania. W przypadku stwierdzenia ewidentnej nielegalności otrzymanego od Wykonawcy oprogramowania, zostaną powiadomione stosowne organy, ponadto Zamawiający uzna ten fakt za niezgodność towaru z umową.

Pytanie 5: Czy zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia weryfikacji oryginalności dostarczonych programów komputerowych u Producenta oprogramowania jako elementu procedury odbioru?

Odpowiedź: Taka weryfikacja jest dopuszczalna.

Pytanie 6: Czy Zamawiający dopuści markowy zasilacz FSP o mocy 200W z aktywnym PFC ?

Odpowiedź: Taki zasilacz nie zostanie dopuszczony, z uwagi na ograniczenia wynikające z linii zasilających w istniejących pracowniach komputerowych. Energooszczędność zasilacza jest kluczową cechą w oferowanym przez Wykonawcę komputerze stacjonarnym.

Pytanie 7: Część 4 - Projektory. Zamawiający w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia określił poniższe parametry: Kontrast co najmniej 35000:1, jasność co najmniej 2200 ANSI lumen. Umieszczone w opisie parametry cechują projektory dedykowane dla typowego zastosowania, jakim jest "kino domowe". Są to projektory stosowane w małych pomieszczeniach o niskim oświetleniu otoczenia. Czy Zamawiający dopuści urządzenia o następujących parametrach: Kontrast co najmniej: 15000:1, jasność co najmniej 3500 ANSI lumen ? Proponowane parametry łączące wyższą jasność ze współczynnikiem kontrastu 15000:1 cechują projektory dedykowane dla instytucji edukacyjnych, gdzie często w salach lekcyjnych o intensywnym oświetleniu otoczenia oczekujemy wyświetlenia obrazu wysokiej jasności na dużym, skalowalnym ekranie.

Odpowiedź: Na mocy zmienionego w dniu 22 maja 2018r. załącznika nr 1 do SIWZ (szczegółowy opis przedmiotu zamówienia) zostaną dopuszczone projektory o parametrach: kontrast co najmniej: 15000:1, jasność co najmniej 3500 ANSI lumen.

Pytanie 8: Część 4 - Wizualizer. Zamawiający w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia określił poniższe parametry: obszar skanowania, co najmniej: 400x300 mm.  Czy Zamawiający dopuści również wizualizery o następujących parametrach: obszar skanowania co najmniej: 437 x 246 mm ? 

Odpowiedź: Na mocy zmienionego w dniu 22 maja 2018r. załącznika nr 1 do SIWZ (szczegółowy opis przedmiotu zamówienia) zostaną dopuszczone wizualizery o obszarze skanowania w cm co najmniej: 40x24.

Pytanie 9: Czy jest dostępny gdzieś załącznik nr 3 który należy dodać do oferty ? Bo na BIP go nie ma… ? 

Odpowiedź: Wykonawca, zgodnie z pkt 4.1.2. SIWZ zobowiązany jest dołączyć do oferty oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 12 - 23 ustawy - oświadczenie to jest załącznikiem nr 4 (nie 3) do SIWZ.